WYKAZ LINII AUTOBUSOWYCH WPK KATOWICE
wg
stanu na dzień 30.04.1958r.
Lp. | Nr
linii | Trasa linii | Długość
(km) | Częst. kurs. | Liczba
wozów | Prędk. kom. (km/h) | Liczba
przew. osób | Uwagi |
1 | 1 | Katowice - Bytom | 14,200 | 15 | 7 | 28,40 | 1
359 777 | |
2 | 2 | Katowice - Ligota | 7,000 | 60 | 1 | 21,27 | 224
720 | |
3 | 3 | Katowice - Tychy | 19,700 | 30 | 3 | 33,79 | 51
326 | |
4 | 4 | Katowice - Murcki - Tychy | 21,700 | 30 | 4 | 28,93 | 1
998 573 | |
5 | 5 | Katowice - Brzeziny - Tarnowskie Góry | 32,000 | 20 | 10 | 27,44 | 4
483 484 | |
6 | 6 | Katowice - Zabrze - Gliwice | 29,400 | 30 | 5 | 29,40 | 1
275 737 | |
7 | 7 | Świętochłowice - Bielszowice - Zabrze | 21,000 | 45 | 3 | 25,49 | 1
508 673 | |
8 | 8 | Katowice - Sosnowiec | 9,500 | 20 | 3 | 28,52 | 105
829 | |
9 | 9 | Katowice - Ochojec - Piotrowice | 8,600 | 30 | 2 | 25,82 | 776
724 | |
10 | 10 | Katowice - Ligota - Piotrowice - Katowice | 17,100 | 60 | 2 | 23,27 | 1
112 818 | |
11 | 11 | Katowice - Dąbrówka Mała - Czeladź | 11,300 | 45 | 2 | 20,54 | 773
092 | |
12 | 11bis | Katowice - Dąbrówka Mała | 5,000 | 8x
na dobę | 20,00 | od
20.02.1958 | obsługuje
autobus linii 35 | |
13 | 12 | Katowice - Janów - Nikiszowiec | 7,700 | 20 | 3 | 23,26 | 764
514 | |
14 | 13 | Katowice - Ligota - Panewnik | 8,000 | 60 | 1 | 20,88 | 621
602 | |
15 | 14 | Bytom - Grzybowice - Zabrze | 21,000 | 35 | 4 | 24,24 | od
1.04.1958 | |
16 | 15 | Gliwice - Zabrze - Bytom | 20,500 | 35 | 3 | 30,78 | od
30.03.1958 | |
17 | 16 | Będzin - Łagisza - Bory | 7,500 | 65 | 1 | 22,52 | od
20.04.1958 | |
18 | 17 | Bytom - Tarnowskie Góry - Tąpkowice | 25,100 | 4x
na dobę | 1 | 25,10 | od
1.04.1958 | |
19 | 18 | Katowice - Dąbrowa Górnicza - Gołonóg | 27,700 | 40 | 4 | 25,57 | 1
350 888 | |
20 | 18bis | Gołonóg - Dąbrowa Górnicza - Dańdówka | 10,500 | 80 | 1 | 22,53 | od
1.03.1958 | |
21 | 19 | Bytom - Sucha Góra - Tarnowskie Góry | 12,500 | 15 | 7 | 25,00 | 3
102 551 | w tym pasażerowie
linii 17 |
22 | 20 | Bytom - Rokitnica - Pyskowice | 32,500 | 90 | 2 | 27,87 | 391
864 | |
23 | 21 | Katowice - Bieruń Stary - Oświęcim | 44,000 | 120 | 2 | 29,33 | 1
138 976 | |
24 | 22 | Chorzów - Maciejkowice - Siemianowice | 12,500 | 25 | 4 | 21,44 | 478
289 | |
25 | 23 | Katowice - Nowy Bytom - Zabrze | 24,100 | 70 | 2 | 24,10 | 611
008 | |
26 | 24 | Będzin - Bobrowniki - Bytom | 25,200 | 50 | 3 | 25,20 | 930
869 | |
27 | 24bis | Bytom - Bobrowniki - Żychcice | 13,200 | 4x
na dobę | 25,58 | 22
660 | obsługuje autobus
linii 17; w roku 1957 linia była obsługiwana jako nr 74 | |
28 | 25 | Nikiszowiec - Siemianowice - Przełajka | 27,800 | 120 | 1 | 25,98 | 620
204 | |
29 | 26 | Sosnowiec - Mysłowice | 8,500 | 30 | 2 | 26,36 | 406
605 | |
30 | 27 | Katowice - Czeladź - Dąbrowa Górnicza | 22,800 | 70 | 2 | 19,55 | 696
928 | |
31 | 28 | Będzin - Ostrowy Górnicze | 14,500 | 90 | 1 | 24,87 | od
1.04.1958 | do 1.04.1958
jako linia nr 34 |
32 | 29 | Katowice - Mikołów - Łaziska Górne | 24,000 | 70 | 2 | 26,20 | 991
145 | |
33 | 30 | Katowice - Giszowiec | 6,700 | 50 | 1 | 26,80 | 579
824 | |
34 | 31 | Katowice - Lędziny - Pszczyna | 51,900 | 6x
na dobę | 4 | 28,31 | 1
368 084 | |
35 | 32 | Gliwice - Sośnica - Zabrze | 12,600 | 22 | 4 | 21,61 | 2
117 655 | |
36 | 33 | Dąbrowa Górnicza - Strzemieszyce | 10,600 | 40 | 2 | 25,50 | 347
638 | |
37 | 34 | Sosnowiec - Ostrowy Górnicze | 15,200 | 60 | 2 | 20,26 | 444
858 | |
38 | 35 | Sosnowiec - Piaski - Czeladź | 10,000 | 10 | 7 | 22,22 | 1
465 899 | |
39 | 36 | Katowice - Kostuchna | 12,800 | 3x
na dobę | 1 | 24,01 | 359
040 | |
40 | 37 | Katowice - Podlesie - Mikołów | 19,500 | 5x
na dobę | 26,00 | obsługuje
autobus linii 36 | ||
41 | 39 | Bytom - Ruda - Halemba | 22,700 | 35 | 4 | 22,50 | 1
680 933 | |
42 | 41 | Gliwice - Mikołów - Podlesie | 29,700 | 6x
na dobę | 1 | 25,47 | 567
477 | |
43 | 43 | Katowice - Wojkowice Komorne | 22,200 | 70 | 2 | 24,23 | 1
154 606 | |
44 | 44 | Katowice - Wesoła | 22,400 | 25 | 7 | 22,40 | 2
509 715 | |
45 | 45 | Katowice - Łaziska Średnie | 22,100 | 130 | 1 | 26,53 | 499
567 | |
46 | 47 | Zabrze - Makoszowy - Knurów | 17,500 | 60 | 2 | 24,58 | od
30.03.1958 | |
47 | 48 | Katowice - Kochłowice - Chorzów | 22,000 | 30 | 5 | 20,31 | 1
314 774 | |
48 | 51 | Katowice: Osiedle Marchlewskiego - Karbowa | 4,600 | 60 | 1 | 15,33 | 308
637 | |
49 | 53 | Bytom - Sączów | 19,400 | 4x
na dobę | 1 | 25,86 | 388
498 | |
50 | Bytom - Rogoźnik | 14,800 | 5x
na dobę | 25,38 | ||||
51 | 58 | Gliwice - Knurów - Szczygłowice | 17,900 | 30 | 3 | 24,37 | 1
136 446 | |
52 | 59 | Żernica - Gliwice - Łabędy | 18,000 | 60 | 2 | 24,00 | 1
169 433 | |
53 | 60 | Gliwice - Czekanów | 7,600 | 30 | 2 | 25,52 | 979
398 | |
54 | 61 | Katowice - Czeladź - Piaski | 12,100 | 90 | 1 | 20,75 | 362
082 | |
55 | 63 | Katowice - Murcki - Wesoła | 18,000 | 120 | 1 | 24,68 | 211
662 | |
56 | 64 | Nowe Tychy - Lędziny - Imielin | 25,100 | 8x
na dobę | 1 | 26,03 | 431
332 | |
57 | 65 | Nowe Tychy - Lędziny - Kopalnia "Ziemowit" | 20,900 | 10x
na dobę | 1 | 27,33 | 759
156 | |
58 | 66 | Katowice - Dziećkowice - Wesoła | 29,900 | 5x
na dobę | 1 | 25,65 | 556
028 | |
59 | 67 | Katowice - Dziećkowice - Tychy | 52,100 | 6x
na dobę | 1 | 29,82 | 244
644 | |
60 | 68 | Katowice - Bujaków | 25,700 | 3x
na dobę | 1 | 28,05 | 344
097 | |
61 | 69 | Katowice - Zgoń | 30,600 | 3x
na dobę | 1 | 26,15 | 273
528 | |
62 | 70 | Katowice - Załęska Hałda | 5,700 | 4x
na dobę | 24,00 | 56
140 | obsługuje autobus
linii 36 | |
63 | 71 | Pyskowice - Łabędy | 12,800 | 80 | 1 | 25,60 | 300
274 | |
64 | 72 | Giszowiec - Michałkowice | 17,100 | 60 | 1 | 22,80 | 536
362 | |
65 | 73 | Osiedle Radzionków III - Osiedle Wieczorka | 11,500 | 40 | 2 | 17,15 | 707
304 | |
66 | 75 | Mikołów - Tychy - Paprocany | 15,500 | 20x
na dobę | 2 | 24,48 | 200
743 | |
67 | 76 | Bytom - Orzech - Tąpkowice | 20,800 | 40 | 2 | 24,01 | od
16.01.1958 | |
RAZEM: | 1254,200 | 156 | 49
174 688 |